
A mű "A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karának könyvei. Doktori értekezések" sorozat részeként jelent meg. A dolgozat fejezetei jogi, etikai, morális és taktikai szempontból vizsgálják a bűnügyi védő tevékenységét.
A jogi aspektusú vizsgálat magában foglalja többek között az ügyvédi hivatásrend szabályozásának történeti áttekintését, a védői hivatást, annak gyakorlását érintő hazai és nemzetközi szabályozás ismertetését. A védői etikát tárgyaló részek különös figyelmet fordítanak a védő büntetőtárgyaláson tanúsított magatartásának elemzésére, a védői taktikára vonatkozó részekben pedig a szerző elsősorban a saját tapasztalataira alapozva igyekszik egy rendszert adni abban a tekintetben, hogy melyek lehetnek a korrekt védői tevékenység ismérvei. "... tapasztalataim alapján az ügyvédi tevékenységről kialakult általános összkép az utóbbi időben egyre torzabb, mintha már nem is úgy tekintenének e hivatásrendre, mint amely részese a jogszolgáltatásnak!" jegyzi meg sajnálattal a szerző, aki szerint az indokolatlanul magas óradíjak felszámolása is hozzájárul az ügyvédek iránt érzett társadalmi ellenszenvhez. A bűnügyi védői pálya létjogosultságát sokan lelkiismereti okokra hivatkozva kérdőjelezik meg, a szerző azonban azzal az állásponttal ért egyet, miszerint "A védőügyvéd nem tekinthető a vádlott bűntársának még akkor sem, ha ugyan tisztában van a védence bűnösségével, de ennek ellenére mégis annak felmentését kéri."
A kiadvány raktári jelzete az OGYK-ban: KK III/4654
A mű szerzője hangsúlyozza, hogy a védőügyvédi tevékenységgel kapcsolatos releváns tudományos művek száma viszonylag kevés hazánkban: az elmúlt 50 évben négy jelentősebb mű jelent csak meg a témában. Érdemes e helyen is megemlíteni ezt a négy művet, melyek mindegyike – csakúgy, mint a fentiekben ismertetett dolgozat - megtalálható a könyvtár olvasótermében a szabadpolcon: